5122 dni

Aktualności

U-17: Mocne zakończenie jesieni

• autor: Arturro78, 2018-11-14 21:24

Efektowną wyjazdową wygraną przypieczętowali rundę jesienną juniorzy młodsi jasieńskiej Stali. W meczu w Kargowej nie pozostawili złudzeń gospodarzom, która drużyna jest lepsza. Ostatecznie Stalowcy wygrali na wyjeździe z drużyną MUKS Kargowa 3:0.

10 listopada (sobota), godzina 11:00

MUKS KARGOWA – STAL JASIEŃ 0:3 (0:2)

Bramki:

0:1 Mikołaj Kluwak (7 minuta),

0:2 Patryk Kasiewicz (8 minuta),

0:3 Mikołaj Kluwak (51 minuta).

Stal: Dorian Matukiewicz – Mateusz Biernacki, Mikołaj Kluwak, Wiktor Tomiuk, Kacper Maciejewski, Patryk Kasiewicz, Mateusz Teżyk, Michał Ryznar, Tomasz Sierko, Hubert Jarosz, Hubert Jankowski.

MUKS: Eryk Kliks – Fabian Brożyński, Paweł Kupski, Marcin Kędziora, Krzysztof Śliwiński, Krystian Waligóra, Jacek Ciuńczyk, Oskar Przymuszała, Kacper Kaźmierczak, Łukasz Skałecki, Patryk Kubaczyk.

Sędziowali: Sławomir Woźniak (główny), Filip Kubacki, Katarzyna Hoffmann.

Mecz toczył się pod dyktando naszego zespołu, który już po 8 minutach prowadził 2:0. Jak się później okazało do przerwy padły jedynie te dwie bramki. Swoje szanse miała także drużyna z Kargowej, lecz brakowało skuteczności. Sytuacja obu ekip nie zmieniła się zbytnio w drugiej części meczu. Nadal to goście kontrolowali przebieg meczu. Gospodarze zaczęli sobie jednak poczynać o wiele śmielej niż w pierwszej odsłonie. Kilkukrotnie stworzyli groźne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Doriana Matukiewicza, ale brakowało im celności. Co nie wychodziło miejscowym, goście wykonali bezproblemowo. Wyprowadzili kontrę, którą w 51 minucie na bramkę zamienił Mikołaj Kluwak

Sobotnie zwycięstwo Stali sprawiło, że ekipa Dariusza Silczaka zimę spędzi na siódmym miejscu w tabeli II Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych. Łącznie juniorzy zdobyli jesienią 11 punktów przy bilansie bramkowym 18:27. Już wkrótce na naszej stronie znajdzie się podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu juniorów młodszych Stali Jasień.

Zielona Góra: II Liga Okręgowa Juniorów Młodszych (U-17) – 11. kolejka, jesień 2018:

Carina Gubin – Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 5:0

Arka Nowa Sól – TS Masterchem Przylep 2:2

GKS Siedlisko  - Syrena Cybinka 1:1

MUKS Kargowa – Stal Jasień 0:3

Piast Iłowa – Schnug Chociule 3:0 vo goście nie dojechali na mecz