Klasa O: Pożegnanie Stali z 6 ligą

• autor: Arturro78, 2018-06-16 11:39

Po wyczerpującej batalii piłkarze są o krok od zasłużonych urlopów. Do rozegrania została ostatnia ligowa kolejka, w której na drodze żółto-niebieskich stanie Odra Nietków. Gospodarze nie mają już szans na pozostanie w klasie okręgowej. Mimo to w sobotę będą chcieli powalczyć o korzystny wynik z zespołem z Nietkowa by z honorem spaść do A klasy.

Stało się, sezon 2017/2018 wielkimi krokami zbliża się do końca. W sobotę 16 czerwca będzie jego ostatni etap, w którym kibice z Jasienia będą mogli obejrzeć swoją drużynę na własnym stadionie. Aż szkoda, że na kolejne piłkarskie emocje pozostanie nam czekać do sierpnia.

Stal Jasień po roku gry w klasie okręgowej spada do niższej klasy rozgrywkowej. Cały bieżący sezon był dla Stali bardzo pechowy. Liczne kontuzje, kartki oraz brak szczęścia w kluczowych spotkaniach zadecydowały o tym, że ekipa z Jasienia musi pożegnać się z klasą okręgową. Gospodarze sobotniego spotkania plasują się na 15 miejscu w ligowej tabeli. W 29 meczach wywalczyli zaledwie 8 punktów odnotowując jedno zwycięstwo, pięć remisów i dwadzieścia trzy porażki. Słabą stroną Stali jest też skuteczność. W tym sezonie piłkarze z Jasienia strzelili tylko 27 bramek. Jest to drugi po wycofanej Koronie Wschowa najgorszy wynik w lidze. Jakby tego było mało Stal ma fatalny bilans jeśli chodzi o stracone bramki. W tym sezonie jasienianie stracił już 127 bramek (najwięcej w lidze).

Zdecydowanie lepiej w bieżącym sezonie prezentuje się Odra Nietków. W 29 kolejkach piłkarze z Nietkowa uzbierali 56 ,,oczek”. Goście są zdecydowanie na fali wznoszącej, bowiem od pięciu kolejek są niepokonani. Między innymi w tym okresie pokonali nie byle kogo bo czwartą siłę w lidze – Amatora Bobrowniki 3:2. Drużyna Odry Nietków przed spotkaniem z Stalą plasuje się na 6 miejscu. Ewentualny triumf w Jasieniu (przy równoczesnym potknięciu Czarnych Żagań) sprawi, że zespół z Nietkowa zakończy sezon na wysokiej piątej pozycji, co na pewno zostanie uznane za sukces. Nasz najbliższy rywal zdecydowanie lepiej czuje się na własnej ziemi, gdzie wywalczył 35 "oczek", czyli prawie 62% całego dorobku. W tabeli domowych spotkań Odra jest trzecia. Bilans bramkowy zespołu z Nietkowa to 76:48. Najskuteczniejszym strzelcem Odry jest Michał Bartnicki (17 bramek), ale równie groźni w ofensywie są Łukasz Kaczorowski (15 bramek) i Patryk Trzmiel (14 bramek). Oczywiście warto również zwrócić uwagę na pomocnika Marka Wolaka (11 bramek, Carina – 6, Odra – 5), którym interesują się już kluby z wyższych lig.

Sobotni pojedynek w Jasieniu zapewne nie wywołałby zbytniego zainteresowania, gdyby nie transfery jakie zespół Odry poczynił w rundzie wiosennej. W styczniu bieżącego roku jak grom z jasnego nieba do kibiców ,,okręgówki” doszła bardzo ciekawa wiadomość. Otóż do kadry Odry dołączyli byli zawodnicy lidera, których właściciel obarczył winą za porażkę z Promieniem Żary czyli Marek Wolak i Roman Kopacz. Pojawienie się tych zawodników w Nietkowie było zaskoczeniem w całym lokalnym piłkarskim świadku. Do kadry zespołu dołączyli także Sławomir Danyło (Fadom Nowogród Bobrzański), Emil Hliwa (Falubaz Zielona Góra) oraz Jan Juszczak (powrót z zagranicy). Nowi zawodnicy w Odrze tchnęli ducha i Odra wiosną ruszyła pełną parą. Zespół zaczął wygrywać czego efektem jest czwarte miejsce w tabeli rundy wiosennej. Po drodze Odra wiosną pokonała między innymi Promień Żary, Amator Bobrowniki, Czarnych Żagań czy zremisowała z Cariną Gubin.

Mecz 30.kolejki zielonogórskiej Klasy Okręgowej Stal Jasień – Odra Nietków w sobotę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Jasieniu. Liczymy na Waszą obecność i wsparcie! Tym bardziej, że jest to ostatni mecz ligowy w kampanii 2017/2018. Zapraszamy!

Zawody poprowadzi trójka sędziowska z podkolegium żarsko-żagańskiego. Arbitrem głównym będzie Piotr Irski, a na liniach będą mu sekundować Mariusz Niedzielan i Maciej Dudek.

INFO  O RYWALU

Ludowy Klub Sportowy ,,ODRA” Nietków