5122 dni

Aktualności

III LOJS: Przełamanie juniorów

• autor: Arturro78, 2018-06-02 16:15

Po fatalnej serii porażek juniorzy Stali Jasień w końcu sięgnęli po trzy punkty. Podopieczni trenera Dariusza Silczaka w pojedynku 11. kolejki III Ligi Okręgowej Juniorów Starszych pokonali na własnym boisku Tęcze-Homanit Krosno Odrzańskie 3:0 (2:0).

31 maja (czwartek), godzina 14:00

STAL JASIEŃ – TĘCZA-HOMANIT KROSNO ODRZAŃSKIE 3:0 (2:0)

Bramki:

1:0 Maksymilian Kotniewicz (37 minuta),

2:0 Bartosz Siwak (42 minuta),

3:0 Krystian Perczyński (67 minuta).

Stal: Bartosz Białowąs – Kacper Zielonka, Bartosz Siwak, Tomasz Dynowski, Maksymilian Kotniewicz, Michał Kuchta ( od 46 min. Patryk Kasiewicz), Krystian Perczyński ( od 75 min. Gracjan Graczyk), Jakub Tereszkiewicz ( od 46 min. Bartosz Chełminiak), Michał Studziński ( od 46 min. Kacper Maciejewski), Bartosz Kasowski, Michał Szaflik.

Tęcza: Jan Kaczmarek – Jan Szymański, Radosław Mrozowski, Alan Nguyen Xuan, Jakub Gano, Bartosz Bendkowski, Michał Rau, Marek Szymczak, Krystian Śniegowski, Dominik Turczyniak, Mateusz Mokarski.

Sędziowali: Kacper Górski (główny), Albert Pachowicz, Stanisław Kowalski.

Żółta kartka: Marek Szymczak (Tęcza).

Każda seria kiedyś się kończy i w Jasieniu liczono, że w pojedynku dwóch niżej notowanych drużyn Stalowcom uda się przełamać passę porażek i zdobyć upragnione trzy punkty. Zwłaszcza, że Tęcza miała tylko trzy punkty więcej w tabeli, a więc był to przeciwnik do ogrania. Z drugiej jednak, żaden rywal nie odda zwycięstwa za darmo, więc trzeba było je wywalczyć.

Od początku to jasienianie osiągnęli przewagę w posiadaniu piłki. Goście też nie próżnowali i byli bliżsi otwarcia wyniku (dwukrotnie ich zawodnicy trafili w słupek). Jasienianie nie pozostawali dłużni i po kontrze z dystansu w 37 minucie uderzył Maksymilian Kotniewicz nie dając szans golkiperowi z Krosna Odrzańskiego. Przeciwnik nie zamierzał się z tym pogodzić, co udokumentował kilkoma groźnymi strzałami. Na nasze szczęście żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. W 42 minucie z dystansu huknął Bartosz Siwak tak, że bramkarz Tęczy nie miał wiele do powiedzenia, a futbolówka zatrzepotała w siatce. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, w efekcie czego w lepszych nastrojach do szatni udali się gospodarze.

W drugiej części Stal podwyższyła prowadzenie. W 67 minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Perczyński, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza gości. Wynik nie uległ już zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego wiosennego zwycięstwa.

Chciałoby się powiedzieć wreszcie. Ostatni punkt drużyna naszych juniorów wywalczyła bowiem w listopadzie ubiegłego roku. Długo chłopakom nie szło, ale w końcu odpalili i to z grubej rury. Oby to był dobry prognostyk na przyszłość. Jak pokazali w czwartek, nasi juniorzy potrafią grać w piłkę i wierzymy, że ten sukces da im pozytywnego kopa do dalszej pracy i pociągnie za sobą kolejne. Brawo Panowie.

III Liga Okręgowa Juniorów Starszych – 11 kolejka:

Stal Jasień – Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie 3:0

Odra Nietków – Zieloni Łagów 4:2

Fadom Nowogród Bobrzański – pauza

Łużyczanka Lipinki Łużyckie – pauza

W ostatnim swoim wiosennym meczu juniorzy zagrają na wyjeździe z drużyną Odry Nietków. Mecz odbędzie się 10 czerwca (niedziela) o godzinie 12:00.