Podsumowanie weekendu drużyn młodzieżowych Stali

• autor: Arturro78, 2018-05-24 13:57

Dwie porażki zanotowały w ostatnim czasie nasze drużyny młodzieżowe. W ubiegłą niedzielę nasi trampkarze nie sprostali APMM Falubaz I Zielona Góra ulegając na wyjeździe 3:4, natomiast nasi juniorzy przegrali 0:6 z liderem III Ligi Okręgowej Fadomem Nowogród Bobrzański. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie już tylko lepiej. Składy drużyn Stali Jasień oraz komplet wyników 7 kolejki III Ligi Okręgowej Trampkarzy i 9 kolejki III Ligi Okręgowej Juniorów Starszych w rozwinięciu wiadomości.

20 maja (niedziela), godzina 10:00

APMM FALUBAZ II ZIELONA GÓRA – STAL JASIEŃ 4:3 (1:1)

Bramki:

1:0 Marcel Marcinkiewicz (20 minuta),

1:1 Mikołaj Kluwak (28 minuta),

2:1 Sebastian Turemka (37 minuta),

3:1 Sebastian Turemka (43 minuta),

4:1 Wiktor Szymański (55 minuta),

4:2 Mikołaj Kluwak (58 minuta),

4:3 Wiktor Tomiuk (65 minuta).

Stal: Kacper Zając – Wiktor Tomiuk, Cyprian Adamczewski, Damian Warężak, Hubert Jankowski, Kacper Rechul, Michał Ryznar, Tomasz Sierko, Hubert Mróz, Mikołaj Kluwak, Dorian Matukiewicz.

Na zmiany wchodził: Oliwier Teżyk.

APMM: Adrian Prus – Michał Jędrzejczyk, Bartosz Kiełek, Kajetan Goldman, Marcel Marcinkiewicz, Daniel Ptaszkiewicz, Kamil Stanek, Michał Lewandowski, Alex Wolinowski, Wiktor Szymański, Sebastian Turemka.

Na zmiany wchodzili: Kamil Kwaśniewski, Cezary Kopczyński, Bartosz Woś.

Sędziowali: Patryk Szkuta (główny), Błażej Stachowiak, Wiesław Baranowski.

Jak wynika z relacji trenera, Marcina Stankiewicza nasza drużyna posiadała w tym meczu optyczną przewagę. Nasi piłkarze wypracowali sobie kilka dobrych pozycji strzeleckich, ale niestety nie wszystkie z nich potrafili zamienić na gola. Stalowcy przez większość spotkania prowadzili grę i przeważali, ale niestety brak skuteczności i niezrozumiałe błędy sędziego doprowadziły do utraty punktów.

III Liga Okręgowa Trampkarzy – 7 kolejka:

APMM Falubaz II Zielona Góra – Stal Jasień 4:3

KP Świdnica – SKP Kisielin 0:6

APMM Falubaz I Zielona Góra – Syrena Cybinka 2:2

Kolejne spotkanie trampkarze Stali Jasień zagrają z trzecim zespołem tabeli – APMM Falubaz I Zielona Góra. Mecz odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Jasieniu. Już teraz serdecznie zapraszamy na Żarską 48 wszystkich sympatyków.

UWAGA!!!

Zaplanowany na niedzielę, 27 maja na godzinę 12:00 mecz pomiędzy trampkarzami Stali Jasień, a APMM Falubaz I Zielona Góra, na prośbę gości został przełożony na 16 czerwca (sobota) na godzinę 12:30.

20 maja (niedziela), godzina 12:00

STAL JASIEŃ – FADOM NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI 0:6 (0:2)

Bramki:

0:1 Sebastian Litwiński (13 minuta),

0:2 Martin Bałusz (34 minuta),

0:3 Martin Bałusz (49 minuta),

0:4 Sebastian Litwiński (68 minuta),

0:5 Sebastian Litwiński (75 minuta),

0:6 Martin Bałusz (78 minuta).

Sędziowali: Paweł Najdek (główny), Rafał Rafalski, Wiesław Zaleszczak.

Żółte kartki: Bartosz Kasowski, Michał Szaflik (obaj Stal).

Stal: Bartosz Białowąs – Bartosz Kasowski, Bartosz Chełminiak, Michał Studziński, Patryk Kasiewicz, Tomasz Dynowski, Kacper Zielonka, Maksymilian Kotniewicz, Bartosz Siwak, Krystian Perczyński, Michał Szaflik.

Fadom: Nikolas Janiak – Ryszard Wałach, Albert Bielecki, Kamil Hawris, Dawid Marszałek, Bartłomiej Bogdan, Wojciech Sobski, Martin Bałusz, Sebastian Litwiński, Dawid Kowal, Jan Białas.

Po raz kolejny część chłopaków z niewiadomych przyczyn nie pojawiła się na zbiórce przedmeczowej, stąd też Stal grała przez całe spotkanie bez możliwości dokonania zmian. Należy pochwalić zawodników, którzy pojawili się w niedzielę bo zostawili mnóstwo zdrowia na murawie przeciwko zdecydowanie silniejszemu przeciwnikowi. Sam mecz toczył się bez historii. Przewaga Fadomu była bezdyskusyjna, a jasienianie mogli tylko im przeszkadzać.

Mecz zakończył się wysoką porażką i zawodnicy którzy nie pojawili się na zbiórce przedmeczowej powinni poważnie przemyśleć swoje postępowanie. Zarząd Klubu stworzył tą drużynę dla nich i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stawiają innych zawodników w trudnej sytuacji. W przypadku dalszych braków kadrowych zespołowi juniorów grozi bowiem samorozwiązanie.

III Liga Okręgowa Juniorów Starszych – 9 kolejka:

Stal Jasień – Fadom Nowogród Bobrzański 0:6

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie – Zieloni Łagów 1:10

Odra Nietków – Łużyczanka Lipinki Łużyckie 4:1

Kolejne mecz juniorów odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 27 maja. Przeciwnikiem Stali w meczu wyjazdowym będą Zieloni Łagów (początek meczu o godz. 14:00).