Klasa O: Gigant naszpikowany gwiazdami zawita do Jasienia

• autor: Arturro78, 2017-10-21 11:16

Stalowców w sobotę czeka ciężkie zadanie, bowiem przyjdzie im się zmierzyć z obecnie najsilniejszym zespołem zielonogórskiej klasy okręgowej – Cariną Gubin. Kompilacja gwiazd na za cel awansować do IV ligi, a pojedynek ze Stalą jest tylko przystankiem na trasie na sam szczyt.

Spoglądając w terminarz fani jasieńskiej Stali odczuwają pewnie mały niepokój. To jednak po części zrozumiałe, bowiem nastroje w naszym obozie, delikatnie mówiąc, nie są optymistyczne. Niestety, Stal zakopała się na dole tabeli i nic nie wskazuje, aby to się zmieniło. Na dodatek humorów na pewno nie poprawia informacja o naszym najbliższym przeciwniku. Do Jasienia przyjeżdża bowiem absolutny hegemon ligi – Carina Gubin.

O godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Jasieniu pojawią się piłkarze nietuzinkowi, mający doświadczenie w grze na poziome III ligi, a nawet ekstraklasy. Nie zabraknie w tym gronie byłego bramkarza reprezentacji Polski, mającego za sobą 115 występów w ekstraklasie (Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków, Zawisza Bydgoszcz, Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Wojciecha Kaczmarka. Poza nim stawi się także napastnik, który również ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze (5 meczy) i Podbeskidzia Bielsko-Biała (1 mecz) – Wojciech Okińczyc. Doświadczenie ekstraklasowe ma także pomocnik Krzysztof Wierzbicki, który w sezonie 2004/2005 zagrał w dwóch spotkaniach w Górniku Zabrze. W składzie Cariny jest także były III-ligowiec w barwach Arki Nowa Sól i Pogoni Świebodzin - pomocnik Roman Kopacz. A to jeszcze nie koniec bo w Carinie grają także mający na swoim koncie występy w III-ligowym Falubazie Zielona Góra – Ireneusz Butowicz oraz Radosław Żebrowski. Wyliczankę gwiazd Cariny kończy napastnik Marek Wolak, który występował między innymi w II-ligowych Czarnych Żagań. Już po tych nazwiskach widać, że moc i siła jest po stronie gości. Ponadto drużynę prowadzi jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w województwie lubuskim. Chodzi o Sylwestra Buczyńskiego, który w swojej bogatej karierze trenerskiej pracował w takich zespołach jak: LSPM Zielona Góra, Pogoń Świebodzin, Polonia Słubice, Czarni Żagań, Promień Żary czy też ostatnio w Santosie Świebodzin. Mało kto wie, że Sylwester Buczyński jest wychowankiem jasieńskiej Stali z którą związany był jako piłkarz. Sylwester Buczyński darzy Stal wielkim sentymentem bowiem często można go spotkać na trybunach stadionu przy ulicy Żarskiej 48. Oczywiście sentyment jest, ale teraz pracuje w Carinie Gubin i na pewno interesuje go wyłącznie pełna pula!

W obecnym sezonie Carina Gubin wydaj się być poza zasięgiem pozostałych ekip w klasie okręgowej. Piłkarze z Gubina po jedenastu kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zespół trenera Sylwestra Buczyńskiego do tej pory zdobył 30 punktów, odnosząc dziesięć zwycięstw i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Carina imponuje także skutecznością – ma na koncie 37 strzelonych bramek (drugi atak w lidze). Warto też dodać, że Carina dobrze się broni: straciła tylko 10 goli i ma drugą najlepszą (po Promieniu Żary - 8) defensywę w lidze. Liderem zespołu jest Wojciech Okińczyc, który zdobył już 14 bramek. Równie groźny w ataku jest napastnik Marek Wolak (6 bramek).

Wszystkie argumenty są po stronie Cariny. O co zatem powalczą jasienianie? Jakiekolwiek nawiązanie walki z naszpikowanym gwiazdami przeciwnikiem, będzie odebrane jako pozytyw, a znając Stalowców możemy być pewni, że dadzą z siebie wszystko. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że każdy wynik niż wysokie zwycięstwo Cariny w sobotnim spotkaniu będzie niespodzianką. Ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe i szans Stali nie można przekreślać. A przecież marzenia czasami się spełniają.

W związku z tym, że jest to jedno z najtrudniejszych z dotychczasowych spotkań jasieńskiego zespołu wsparcie "dwunastego zawodnika", jakim w każdym meczu są kibice, jest w tej sytuacji bardzo pożądane. Sobotni mecz będzie wielkim świętem piłkarskim w Jasieniu. Zapraszamy wszystkich jasieńskich Kibiców do pojawienia się w sobotę na stadionie i głośnego dopingowania piłkarzy Stali Jasień.

ZAPRASZAMY!!! POMÓŻ NASZYM I DOPINGUJ!!!

Rozjemcą spotkania 12 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej pomiędzy Stalą Jasień, a Cariną Gubin będzie Andrzej Paprzycki z podkolegium zielonogórsko-nowosolskiego. Na liniach pomagać mu będą sędziowie Bartosz Migdałek oraz Sławomir Stępień.

INFO  O RYWALU

Miejski Klub Piłkarski CARINA Gubin

Adres:

66-620 Gubin

ul. Piastowska 24

barwy: zielono-czarne

trener: Sylwester Buczyński

OSTATNIE MECZE

1 kolejka, 12.08: Carina Gubin – Odra Nietków 2:1

2 kolejka, 15.08: Piast Iłowa – Carina Gubin 0:1

3 kolejka, 19.08: Carina Gubin – Zorza Ochla 5:1

4 kolejka, 26.08: Piast Czerwieńsk – Carina Gubin 1:5