Klasa O: Siódma kolejka – dla kogo będzie szczęśliwa?

• autor: Arturro78, 2017-09-16 20:36

W niedzielę 17 września zostanie rozegrana 7 kolejka spotkań zielonogórskiej klasy okręgowej. Dla kogo ta ”siódemka” okaże się szczęśliwa, a dla kogo pechowa?  Kto wzniesie ręce w geście triumfu? Czy będzie to Schnug Chociule, który jest wyżej w tabeli? Czy może jednak Stal Jasień, która przyparta do muru w końcu zapunktuje za trzy?

Nie idzie jasieńskiej Stali na starcie kampanii 2017/2018. Po sześciu kolejkach ma jeden punkt na koncie. Mimo początkowych niepowodzeń przed nami jeszcze 24 kolejki, a więc dużo grania a wierzymy, że Stal będzie wspinać się w górę tabeli. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Tomasza Korolika podejmą na Stadionie Miejskim przy ulicy Żarskiej 48 Schnug Chociule.

Dla jasienian drużyna Schnug Chociule jest sporą niewiadomą. Ekipa z Chociul w dobrym stylu w sezonie 2016/2017 awansowała do klasy okręgowej, wyprzedzając o trzy punkty Klon Babimost oraz Spartaka Budachów o pięć punktów. W przerwie letniej zespół się wzmocnił. W klubie pojawiły się takie nazwiska, jak chociażby Szymon Hukiewicz, który występował w Formacji Port 2000 Mostki oraz Santosie Świebodzin. Do Chociul trafił także z Santosu Świebodzin Dawid Szewski. Ponadto w zespole nie brakuje piłkarzy z doświadczeniem, którzy stanowią o sile zespołu. Są nimi między innymi Konrad Lemieszko, który grał w IV ligowych zespołach Łucznika Strzelce Krajeńskie czy Płomienia Przyprostynia. Z kolei Adrian Świostek reprezentował barwy Pogoni Świebodzin i Santosu Świebodzin. Schnug Chociule stanowi bardzo zbilansowany zespół. Są w nim doświadczeni piłkarze, ograni na wyższych poziomach rozgrywkowych, ale też są młodzi utalentowali zawodnicy, którzy do Chociul trafili głównie z Pogoni czy Santosu Świebodzin. Pomimo tego nasi niedzielni rywale nie prezentują się póki co zbyt dobrze. W 6 kolejkach zgromadzili na swoim koncie 6 punktów, co obecnie daje im 13 pozycję w tabeli z bilansem bramkowym 9:11. W zespole gości nie ma zdecydowanego snajpera. Dwa gole na swoim koncie mają Piotr Kozacki, Adrian Świostek i Michał Pojnar, a po jednym golu zaliczyli Damian Garnek i doświadczony Aleksandr Sliusarenko. Co ciekawe trenerem Schnuga Chociule jest doskonale znany lubuskim kibicom Andrzej Puchacz, były zawodnik III-ligowej Pogoni Świebodzin.

To goście jednak będą faworytem niedzielnego starcia. Po porażce w Konotopie z Mieszkiem ekipa z Żarskiej 48 ,,zakopała” się na szarym końcu tabeli. Nasz zespół wciąż ma na koncie tylko jeden punkt. Poza remisem z Zrywem Rzeczyca przegrali wszystkie spotkania, a kibice nie mają niestety powodów do zadowolenia. Wszyscy w Jasieniu liczą jednak, że ten zespół w końcu ,,odpali”. Piłkarze Stali mimo swoich problemów potrafią grać w piłkę co wiele razy nam udowodnili. Liczymy, że Stali Jasień uda się w niedzielne popołudnie wygrać i zgarnąć pełną pulę. Tym bardziej liczymy na ogromne wsparcie z trybun! DO BOJU STAL!!!

Daniel Ilkowski z delegatury zielonogórsko-nowosolskiej będzie rozjemcą w niedzielnym starciu 7 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej pomiędzy Stalą Jasień i Schnugiem Chociule. Na liniach będą mu pomagać sędziowie Przemysław Sokołowski i Krzysztof Brzeskot.

INFO  O RYWALU

Klub Sportowy SCHNUG Chociule

Adres:

Chociule 68/1, 66-200 Świebodzin

www: http://schnugchociule.pl

Trener: Andrzej Puchacz

OSTATNIE MECZE

1 kolejka, 13.08: Schnug Chociule – Zryw Rzeczyca 0:1

2 kolejka, 15.08: Mieszko Konotop – Schnug Chociule 0:3 vo (na boisku 5:2)

3 kolejka, 19.08: Schnug Chociule – Korona Wschowa 0:2

4 kolejka, 26.08: Schnug Chociule – Unia Kunice Żary 4:2

5 kolejka, 02.09: Błękitni Ołobok – Schnug Chociule 3:0