Budowlani sprowadzili nas na ziemię

• autor: Arturro78, 2017-07-23 14:55

Piłkarze Stali Jasień w pierwszym spotkaniu kontrolnym przed rozpoczynającym się 12 sierpnia sezonem zmierzyli się z przedstawicielem IV ligi – Budowlanymi Lubsko. Gospodarze pokazali różnicę klas pewnie wygrywając 7:1.

Zawodnicy Stali ulegli zdecydowanie wyżej notowanym rywalom, jednak można powiedzieć, że  na własne życzenie, gdyż gracze IV-ligowca wykorzystali bezlitośnie wszystkie nasze proste błędy, które dotychczas nam się nie zdarzały w takiej ilości.

Oba zespoły są na innym etapie budowania formy i ten aspekt uwidocznił podczas piątkowego sparingu. Zespół Stali dopiero co wystartował z treningami, natomiast drużyna Budowlanych jest już w trakcie cyklu treningowego, a nawet rozegrała już jeden sparing. Tą różnicę było niestety widać, ale jeszcze bardziej była zauważalna przepaść jaka dzieli klasę okręgową od IV ligi.

Co do samego przebiegu spotkania, to nie było ono aż tak bardzo jednostronne jak wskazywałby na to wynik, jednak skuteczność i kultura gry rywala była znacząco wyższa niż nasza, co przełożyło się na wysoki rezultat końcowy. Jedyną bramkę (na 6:1) dla naszego zespołu strzelił Tomasz Siwak, który dopadł do odbitej piłki i pięknym strzałem pod poprzeczkę ulokował piłkę w bramce. Oprócz tego mieliśmy jeszcze kilka okazji, ale sytuacji nie wykorzystali nasi zawodnicy.

Sparing z Budowlanymi był dla naszych piłkarzy bolesną lekcją i przypomnieniem, iż przed startem ligi czeka nas jeszcze sporo pracy.

BUDOWLANI LUBSKO – STAL JASIEŃ 7:1 (4:0)

Bramka dla Stali: 6:1 Tomasz Siwak.

Stal: Marcin Stankiewicz – Jakub Tereszkiewicz, Damian Szarzyński, Tomasz Korolik, zawodnik testowany – Jacek Siwak, Michał Kuchta, Tomasz Siwak, Marcin Chmielewski – Bartłomiej Toczaniuk, Dariusz Silczak.

Na zmiany wchodzili: Krystian Abramczyk, Łukasz Żurawiński, Jakub Myśków, Maciej Chmielewski, Wojciech Bartosik.

Zobacz zdjęcia:

[FOTORELACJA]
    kliknij tutaj lub w obrazek
    * żeby oglądać zdjęcia musisz być zalogowan/a na portalu facebook.com