5122 dni

Aktualności

Wygrana trampkarzy i remis juniorów

• autor: Arturro78, 2017-06-08 14:18

Wygraną i remis zanotowali w swoich spotkaniach trampkarze i juniorzy starsi Stali Jasień. Trzy punkty zdobyli trampkarze, którzy wygrali z Odrą Bytom Odrzański 12:2. Natomiast juniorzy zanotowali remis 1:1 i podzielili się punktami z Budowlanymi Lubsko.

4 czerwca (niedziela), godz. 10:00

BUDOWLANI LUBSKO - STAL JASIEŃ 1:1 (0:0)

Bramki:

0:1 Dariusz Jabłonka (62 minuta),

1:1 Dawid Szkarek (87 minuta, karny).

Stal: Bartosz Białowąs – Bartosz Chełminiak, Maciej Chmielewski, Jakub Dawid, Dariusz Jabłonka, Kacper Krzymianowski, Hubert Majchrowski, Emil Rapacz, Bartosz Siwak ( od 55 min. Kacper Różnicki), Bartosz Talarski, Jakub Tereszkiewicz.

Budowlani: Rafał Rafalski – Hubert Bandiak, Amadeusz Cimek, Daniel Diaków, Mariusz Jasiński, Bartosz Palmowski, Patryk Różnicki, Konrad Rutkowski, Michał Sienkiewicz, Dawid Szklarek, Remigiusz Teżyk.

Sędziowali: Daniel Kuczak (główny), Marian Maj, Stanisław Kowalski.

Żółte kartki: Jakub Tereszkiewicz, Jakub Dawid (obaj Stal Jasień).

W niedzielę 4 czerwca na stadionie przy ulicy 22 lipca w Lubsku doszło do niezwykle emocjonującego spotkania wicelidera zielonogórskiej II juniorów starszych Stali Jasień z zajmującymi trzecie miejsce Budowlanymi Lubsko. Od pierwszych minut ton wydarzeń na boisku nadawał zespół trenera Dariusza Silczaka. Jasienianie zupełnie zdominowali grę w pierwszych 45 minutach. Tylko brak piłkarskiego szczęścia u atakujących bramkę zawodników Stali sprawił, że po pierwszej odsłonie obydwa zespoły schodziły do szatni remisując 0:0. Po zmianie stron to znów Stal była drużyną, która prowadziła grę i dążyła do zdobycia gola. Cel udało się osiągnąć w 62 minucie kiedy po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Dariusz Jabłonka. Jednobramkowe prowadzenie ewidentnie nie satysfakcjonowało jasienian którzy do samego końca dążyli do podwyższenia wyniku. Niestety żaden z kolejnych ataków nie zakończył się zdobyciem drugiego trafienia. O gola pokusili się za to lubszczanie – w 87 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Dawid Szklarek.

Podsumowując z całą pewnością było to bardzo emocjonujące spotkanie, do samego końca trzymające w napięciu. Podział punktów z przebiegu gry nie krzywdzi żadnej z drużyn choć na pewno po stronie Stali czuć ogromny niedosyt bowiem zabrakło do pełni szczęścia zaledwie trzech minut. Szkoda tych straconych punktów w końcówce.

Czarni Jelenin – Garbarnia Leszno Górne 3:0 vo

W następnej kolejce Stalowcy zmierzą się z liderem tabeli Sprotavią Szprotawa. Mecz odbędzie się w niedzielę 11 czerwca na boisku w Szprotawie. Start o godzinie 11:00.

4 czerwca (niedziela), godz. 14:30

STAL JASIEŃ – ODRA BYTOM ODRZAŃSKI 12:2 (6:2)

12:2 Krystian Perczyński (67 minuta).

Stal: Mateusz Hofmann – Kacper Będza, Gracjan Graczyk, Maksymilian Kotniewicz, Jakub Krewko, Krystian Perczyński, Kacper Rechul, Michał Szaflik, Mateusz Teżyk, Kacper Zielonka.

Odra: Dawid Anioł – Kacper Cygal, Aleksander Frydrych, Mateusz Greczyn, Paweł Kostrzewa, Cyprian Lamch, Mikołaj Łuczyński, Mateusz Radczuk, Mateusz Rojek, Sebastian Ziobryniewicz.

Sędziowali: Jacek Łyś (główny), Jan Doliński, Maciej Mikulewicz.

Jeżeli trampkarzom było potrzebne przełamanie po porażce z liderem Sprotavią Szprotawa 8:0 to nie mogli wybrać sobie innego przeciwnika. Odra Bytom Odrzański przegrywa niemal wszystkie mecze (jedna wygrana z Tęczą Krosno Odrzańskie) i nie inaczej było w meczu z naszą drużyną. Odrze udawało się zachować czyste konto do 15 minuty, kiedy to bramkę dla Stali zdobył Gracjan Graczyk rozwiązując worek z bramkami. Do przerwy Stal wygrywała 6:2. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stal przeważała, a każda akcja pod bramką Odry pachniała kolejnymi golami. Ostatecznie skończyło się na wyniku 12:2.

I Liga Okręgowa Trampkarzy – 12 kolejka:

Stal Jasień – Odra Bytom Odrzański 12:2

Tęcza Krosno Odrzańskie – Arka Nowa Sól 2:4

UKS Promień Żary – Sprotavia Szprotawa 4:1

UKS Czarni Żagań – pauza

Kolejnym przeciwnikiem jasienian będą Czarni Żagań. Mecz z tą drużyną rozegrany zostanie 11 czerwca (niedziela) o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Jasieniu.