Klasa A: Cel ? Kolejne trzy punkty

• autor: Arturro78, 2017-05-06 22:04

Po bardzo ważnym zwycięstwie nad Startem Ziel-Bruk Płoty przed piłkarzami Stali kolejne wyzwanie. W meczu 20. kolejki zielonogórskiej A klasy Stalowcy podejmą na własnym stadionie drużynę Energetyka Dychów. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:00.

Niedzielna konfrontacja w Jasieniu będzie bardzo ważna dla naszego zespołu. Po porażce Alfy Jaromirowice z Kado Górzyn (7:2) i zwycięstwie Stali nad Startem Ziel-Bruk Płoty (3:2), jasienianie po raz pierwszy w sezonie wskoczyli na szczyt tabeli. Jeżeli Stalowcy chcą utrzymać prowadzenie w rozgrywkach muszą w niedzielę zdobyć komplet punktów. Jednak na Żarskiej 48 wszyscy zdają sobie sprawę, że Energetyk Dychów nie jest drużyną, którą można lekceważyć.

Ekipa z Dychowa zajmuje w tabeli jedenaste miejsce, mając 15 punktów po rozegraniu 17 meczu. Co ciekawe zdecydowana większość tych oczek, bo aż 12 zostało zdobytych na własnym obiekcie. Pod względem potyczek wyjazdowych to trzeci (po Trampie Osiecznica i Perle Cybinka) najgorszy wynik w lidze – tylko trzy punkty, zero wygranych. Piłkarze z Dychowa ostatni raz przywieźli trzy punkty z delegacji 1 maja 2016 roku pokonując Żenisz Żenichów 2:0. A zatem na wyjazdowe zwycięstwo Energetyk czeka już ponad rok. Inaczej rzecz ma się ze starciami domowymi. Trzy wygrane, trzy remisy i trzy porażki – bilans nienajgorszy, który może dawać nadzieję w kontekście walki o miejsce w pierwszej dziesiątce. Ostatnio na tym boisku poległa Perła Cybinka, która przegrała z Energetykiem 4:1. Goście do Jasienia przyjadą opromienieni tym zwycięstwem i na pewno będą chcieli poszukać niespodzianki i urwać oczka faworytowi. Najlepszym strzelcem Energetyka jest Mateusz Żak, który zdobył do tej pory 5 bramek. Pod bramką uważać trzeba także na Przemysława Trzaskowskiego, który ma na swoim koncie 4 trafienia. Groźnym zawodnikiem jest także Wojciech Raut i Michał Wywiórka – obaj do siatki rywala trafili trzykrotnie.

Stal i Energetyk grały ze sobą tylko raz i były to zawody pełne napięcia, dramaturgii i walki do końca. W rundzie jesiennej bieżącej kampanii padł remis 3:3, a szerzej o tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj. A świadkami jakiego widowiska będziemy jutro? Ciężko powiedzieć ze względu na aktualną sytuację rywali. Wszystko zależy od tego jaka kadra Energetyka zawita na Żarską 48. Jedno jest pewne - w jakim składzie przeciwnicy nie przyjadą to nie można ich pod żadnym pozorem zlekceważyć.

W niedzielnej potyczce faworytem będą jasienianie. Stal w ostatnich meczach prezentuje się bowiem znakomicie. Tylko w meczach rozegranych wiosną 2017 Stalowcy zdobyli już 12 punktów (bilans 4 zwycięstwa, 1 porażka). Poza tym jasienianie do niedzielnego spotkania przygotowywali się w dobrych humorach. Nie ma się czemu dziwić, skoro żółto-niebiescy w Czerwieńsku dokonali rzeczy niemożliwej i zwyciężyli z niepokonanym wiosną u siebie Startem Płoty 3:2. Po tym meczu morale zespołu poszło w górę, a zawodnicy zapewniają, że zrobią wszystko, aby trzy punkty zostały w Jasieniu. Mimo, że oba zespoły dzieli ogromna przepaść, nie można lekceważyć rywala. Do przeciwnika trzeba podejść z szacunkiem, ale także dużą wolą walki i wygranej. Obyśmy w niedzielę zobaczyli Stal w najlepszym wydaniu, a kolejne trzy oczka wpadną do naszego ligowego dorobku.

Rozjemcą spotkania 20 kolejki zielonogórskiej A klasy pomiędzy Stalą Jasień, a Energetykiem Dychów będzie Krystian Stenzinger z podkolegium żarsko-żagańskiego. Na liniach pomagać mu będą sędziowie Jan Kluczyński i Łukasz Sobczyk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Stalówki na ten pojedynek! Widzimy się w niedzielę 7 maja o godzinie 16:00 na Żarskiej 48. Gramy wspólnie o awans!

INFO  O RYWALU

ENERGETYK Dychów

Adres:

Dychów 48/4, 66-627 Bobrowice

OSTATNIE MECZE

14 kolejka, 18.03: Sparta Mierków - Energetyk Dychów 7:1

15 kolejka, 25.03: Energetyk Dychów - Alfa Jaromirowice 0:1

16 kolejka, 01.04: Tramp-Karp Osiecznica - Energetyk Dychów 1:1

17 kolejka, 08/09.04: Energetyk Dychów – pauza

18 kolejka, 22.04: Błękitni Zabłocie - Energetyk Dychów 1:0

19 kolejka, 29.04: Energetyk Dychów Perła Cybinka 4:1

Ogółem wiosna 2017 w wykonaniu Energetyka Dychów: