Klasa A: Bardzo trudne zadanie przed Stalą

• autor: Arturro78, 2017-04-29 20:03

Od kilku kolejek Start Ziel-Bruk Płoty konsekwentnie pnie się w górę tabeli zielonogórskiej A klasy. O ile jeszcze po rundzie jesiennej drużyna ta była typowana jako kandydat do walki o utrzymanie, o tyle wiosną 2017 stali się ekipą potrafiącą zagrozić każdemu przeciwnikowi. Nie ulega zatem wątpliwości, że piłkarzy Stali Jasień czeka 30 kwietnia niezwykle trudne zadanie, do którego będą zmuszeni podejść ze szczególnym skupieniem.

Start Ziel-Bruk Płoty spędził przerwę zimową na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Tymczasem wiosną 2017 drużyna z Płotów prezentuje się znakomicie. W pięciu rozegranych pojedynkach w rundzie rewanżowej Start odniósł trzy zwycięstwa i dwa remisy. O sile Startu na wiosnę przekonali się między innymi Znicz Leśniów Wielki (porażka 4:0), Czarni Czarnowo (porażka 4:1) czy też Relax Grabice (porażka 2:1). Tylko wiosną Start zdobył już 11 punktów – więcej w tym okresie zdobyła tylko Sparta Mierków (13) i Alfa Jaromirowice (12). Aktualnie Start Ziel-Bruk Płoty plasuje się na 6 pozycji w tabeli ze stratą 8 punktów do Stali Jasień. W przerwie zimowej gospodarze niedzielnego meczu przemeblowali nieco swój skład sprowadzając do drużyny bramkarzy: Karola Wielgockiego i Kamila Pilawę oraz pomocnika Jakuba Fronczaka. Po pięciu rozegranych meczach na pewno nie zawodzą, a dwaj bramkarze są solidnym punktem ekipy. Dzięki ich udanym interwencją Start wiosną stracił zaledwie 8 bramek co jest trzecim najlepszym wynikiem w lidze jeśli chodzi o defensywę w rundzie wiosennej. W szeregach gospodarzy próżno szukać słabego punktu. Przeciwko Stalowcom zaprezentują się zawodnicy z doświadczeniem z klasy okręgowej (Start spędził sześć sezonów w klasie okręgowej - od 2010/2011 do 2015/2016). Motorem napędowym Startu jest doświadczony Maciej Wołodczenko, który w przeszłości występował między innymi w UKP Zielona Góra i Ilance Rzepin. Zawodnik Startu w obecnym sezonie zdobył już 13 bramek i w klasyfikacji najlepszych strzelców A klasy grupy II zajmuje szóste miejsce. Nie zawodzą także Damian Rolewicz i Patryk Brola (obaj po 5 bramek), na których zawsze w Płotach mogą liczyć. Poza tym Start u siebie jest naprawdę mocny. Wskazują na to chociażby wyniki piłkarzy Startu. Na własnym boisku w tym sezonie przegrali tylko dwa razy (z Pogonią Wężyska 2:3 i Błękitnymi Zabłocie 1:2). Drużyna Startu nie przegrała u siebie od 30 października 2016 roku gdy sensacyjnie uległa Błękitnym Zabłocie (1:2). A zatem twierdza Czerwieńsk (tam rozgrywa mecze Start) jest niezdobyta od pół roku. Czy 30 kwietnia padnie?

Do tej pory zespoły Stali i Startu spotkały się na szczeblu A klasy zaledwie jeden raz. 25 września 2016 roku w Jasieniu Stal zremisowała z Startem 2:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli: Bartłomiej Toczaniuk i Jacek Siwak (karny). Co ciekawe remis padł też w ostatnim sparingu rozegranym pomiędzy oboma zespołami (26 luty 2017 – wynik 5:5). A zatem w niedzielnym starciu remis jest rzeczywiście bardzo prawdopodobny.

Rozjemcą spotkania 19 kolejki A klasy pomiędzy Startem Ziel-Bruk Płoty, a Stalą Jasień będzie Damian Dyduch z delegatury świebodzińsko-krośnieńskiej. Sędziami asystentami będą Przemysław Gościniak oraz Jacek Kaptur. Pierwszy gwizdek w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Czerwieńsku. Serdecznie zapraszamy na mecz!

INFO  O RYWALU

,,START” ZIEL-BRUK Płoty

Adres:

66-016 Czerwieńsk

ul. Lubuska 28

Rok powstania: 1947

barwy: niebiesko-czarne

www: http://startploty.futbolowo.pl/

OSTATNIE MECZE

14 kolejka, 19.03: Start Ziel-Bruk Płoty - Znicz Leśniów Wielki 4:0

15 kolejka, 25.03: Pogoń Wężyska – Start Ziel-Bruk Płoty 1:1

16 kolejka, 02.04: Start Ziel-Bruk Płoty Czarni Czarnowo 4:1