Zwycięstwo oraz remis drużyn młodzieżowych Stali

• autor: Arturro78, 2017-04-25 20:20

W miniony weekend (22/23 kwietnia) dwie drużyny młodzieżowe Stali Jasień w ramach rozgrywek Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze rozegrały swoje spotkania mistrzowskie. Tym razem oba zespoły młodzieżowe Stali Jasień, swoje występy mogą zaliczyć do udanych gdyż zapisały one na swoim koncie zwycięstwo oraz remis.

22 kwietnia (sobota), godz. 10:00

ODRA BYTOM ODRZAŃSKI - STAL JASIEŃ 0:0 (0:0)

Odra: Sebastian Filosek – Dawid Anioł, Kacper Cygal, Alan Gała, Mateusz Greczyn, Paweł Kostrzewa, Cyprian Lamch, Mikołaj Łuczyński, Michał Pawlik, Mateusz Rojek, Hubert Stodulski.

Na zmiany wchodził: Kacper Zieliński.

Stal: Mateusz Hofmann – Gracjan Graczyk, Krystian Kotek, Jakub Krewko, Andrzej Ludwig, Szymon Miśków, Krystian Perczyński, Kacper Rechul, Tomasz Sierko, Michał Szaflik, Mateusz Teżyk.

Sędziowali: Paweł Pięta (główny), Marcin Rabcewicz, Piotr Żak.

Podziałem punktów zakończył się mecz I ligi okręgowej trampkarzy pomiędzy Odrą Bytom Odrzański a Stalą Jasień. Jasienianie dominowali, tworzyli sytuacje bramkowe, ale zawodziła skuteczność lub dobrze bronił bramkarz gospodarzy, który zachował czyste konto do ostatniej minuty meczu. W meczu z Odrą Bytom Odrzański nie mógł wystąpić podstawowy bramkarz Przemysław Pachała. Znakomicie zastąpił go w bramce Mateusz Hofmann.

I Liga Okręgowa Trampkarzy – 5 kolejka:

Odra Bytom Odrzański – Stal Jasień 0:0

Arka Nowa Sól – Tęcza Krosno Odrzańskie 3:1

Sprotavia Szprotawa – UKS Promień Żary 2:3

UKS Czarni Żagań – pauza

Kolejne starcie ligowe trampkarze Stali Jasień zagrają w sobotę 29 kwietnia. Ich rywalem będą UKS Czarni Żagań (wyjazd). Początek spotkania o godzinie 11:00.

23 kwietnia (niedziela), godz. 13:00

ZIELONI ŁAGÓW - STAL JASIEŃ 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 Kacper Różnicki (73 minuta).

Zieloni: Remigiusz Ptaszyński – Michał Krysiński, Marcel Kudła ( od 60 min. Tomasz Sałaciak), Adrian Kurko, Maciej Pyra, Dawid Rolewicz ( od 46 min. Patryk Żyndul), Mariusz Rolewicz, Remigiusz Rybicki, Dawid Tylczyński ( od 80 min. Karol Jabłoński), Patryk Tylczyński, Przemysław Wożniak.

Stal: Bartosz Białowąs – Konrad Będza, Bartosz Chełminiak, Maciej Chmielewski, Jakub Dawid, Dariusz Jabłonka ( od 30 min. Damian Graczyk), Hubert Majchrowski, Emil Rapacz, Bartosz Siwak ( od 46 min. Kacper Różnicki), Michał Studziński, Jakub Tereszkiewicz.

Sędziowali: Bartosz Rudkowski (główny), Maciej Mikulewicz, Marek Czelny.

Podopiecznym trenera Dariusza Silczaka należą się słowa uznania, że grając przez ponad 63 minuty w osłabieniu potrafili wygrać z wymagającym przeciwnikiem. Czerwoną kartkę w 27 minucie zobaczył bowiem Bartosz Białowąs. Zespół Stali Jasień mimo czerwonej kartki nie poddał się i strzelił w 73 minucie bramkę, która dała zwycięstwo. Autorem bramki był Kacper Różnicki. Stal Jasień dzięki zwycięstwu dalej pozostaje liderem II ligi okręgowej Juniora Starszego, a także jako jedyna jest niepokonanym zespołem w tej rundzie.

II Liga Okręgowa Junior Starszy – 2 kolejka:

Zieloni Łagów – Stal Jasień 0:1

Budowlani Lubsko – Garbarnia Leszno Górne 2:1

Czarni Jelenin – Sprotavia Szprotawa 2:6

W najbliższą niedzielę tj. 30 kwietnia juniorzy zagrają o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Żarskiej 48 z Budowlanymi Lubsko.