Klasa A: No to zaczynamy!

• autor: Arturro78, 2017-03-24 23:15

Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu nadchodzi moment, na który czekali wszyscy kibice i sympatycy jasieńskiej Stali - inauguracja rundy wiosennej. Jasienianie w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjedzie z Kado Górzyn, które bez względu na pozycję obu drużyn, nigdy nie było wygodnym rywalem.

Zespół Kado spędził przerwę zimową na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W rundzie jesiennej piłkarze z Górzyna wygrywali 7 razy, a 5 spotkań zakończyło się ich porażką. Co ciekawe Kado częściej dotychczas punktowało u siebie niż na wyjedzie. Na swoim boisku Kado zainkasowało 15 ”oczek”. Bilans bramkowy to 34 gole strzelone i 24 straconych. Czołowymi ofensywnymi zawodnikami Kado w tym sezonie są Michał Galik (10 bramek), Dorian Nagler (5), Artur Dąbrowski (4 +1 wiosną) oraz Patryk Kniat (4). Ta czwórka najczęściej bierze udział w akcjach bramkowych drużyny z Górzyna. Na początku rundy piłkarze z Górzyna nie mogą mieć powodów do zadowolenia. W czternastej kolejce Kado musiało uznać wyższość Czarnych Czarnowo, którzy wygrali w Górzynie 1:3.

Stalowcy przystępują do rundy rewanżowej z hasłem na ustach: walka o czołową trójkę, a przy sprzyjającym układzie walka o awans. Dobrą dyspozycję zespołu potwierdziły sparingi – cztery wygrane, jeden zremisowany i jeden przegrany. Zwłaszcza w ostatnim sprawdzianie przed ligą Stalowcy pokazali swój charakter i w dobrym stylu pokonali Pogoń Wężyska 3:2. Formą strzelecką błysnął w tym meczu Bartłomiej Toczaniuk, zdobywca dwóch goli. Miejmy nadzieję, że dobry występ w ubiegłą niedzielę przełoży się na pierwszy pojedynek o stawkę w 2017 roku. Ewentualne zwycięstwo pozwoli nawet zbliżyć się do lidera Znicza Leśniów Wielki, który w czternastej kolejce stracił punkty w pojedynku z Startem Ziel-Bruk Płoty (porażka 4:0). Warto dodać, że w Stali prowadzona jest rozsądna polityka personalna. Po rundzie jesiennej utrzymano trzon drużyny (odszedł jedynie Ariel Kędzierski). Nową twarzą w zespole jest Łukasz Żurawiński, który jesienią grał w IV ligowych Budowlanych Lubsko. Zawodnik błysnął formą strzelecką w sparingach w których zdobył 5 goli. Liczymy, że nowy nabytek podtrzyma dobrą passę w rundzie wiosennej.

Jesienią w starciu obu ekip górą był zespół z Jasienia, który na własnym terenie pokonał Kado 3:0 (1:0). Wówczas bramki dla Stali zdobyli: Wojciech Bartosik, Bartłomiej Toczaniuk oraz Michał Prokopowicz. Czy jasienianom uda się powtórzyć ten wynik i to oni, a nie ich rywale będą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w 2017 roku? Na to pytanie na dzień dzisiejszy trudno jest odpowiedzieć. Miejmy nadzieje, że do takiego scenariusza dojdzie o ile trener Tomasz Korolik, będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

Początek meczu Kado Górzyn – Stal Jasień w sobotę o godzinie 15:00 na Górzyn ARENA. Zawody poprowadzi Przemysław Gościniak z delegatury świebodzińsko-krośnieńskiej, a na liniach będą mu sekundować Tomasz Romanowski i Magdalena Klepuszewska.

Wszystkich kibiców Stalówki zapraszamy w sobotę na Górzyn Arenę i wsparcie naszych piłkarzy gorącym dopingiem, który będzie im bardzo potrzebny. Liczymy na Waszą obecność!

INFO  O RYWALU

Klub Sportowy LZS ,,KADO” Górzyn

Adres:

68-300 Lubsko

Górzyn 177 A

trener: Tomasz Apanowicz

OSTATNIE MECZE

14 kolejka, 18.03: Kado Górzyn – Czarni Czarnowo 1:3

Ogółem wiosna 2017 w wykonaniu Kado Górzyn:

1 porażka co daje 0 punktów i stosunek bramek 1:3