Piłkarze zagrali dla WOŚP

• autor: Arturro78, 2017-01-21 11:44

Dużo gry w piłkę w świetnych warunkach, niesamowite emocje, a przede wszystkim dużo zabawy, tak wyglądał piłkarski turniej zorganizowany przez Stal Jasień, który odbył się 15 stycznia 2017 roku w hali sportowej Gimnazjum w Jasieniu. Do Jasienia przyjechali piłkarze z Mierkowa, Górzyna i Bobrowic.

Już od kilku lat podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jasieniu nie mogło zabraknąć sportowego akcentu. W 25. Finale w hali sportowej gimnazjum w Jasieniu odbył się turniej halowej piłki nożnej. Drużyna z Jasienia zaprosiła do udziału w charytatywnym turnieju na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piłkarzy z Mierkowa, Górzyna i Bobrowic.

Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym po 15 minut. Tegoroczny turniej był bardzo zacięty, o czym świadczy końcowa tabela. Dwa zespoły zgromadziły bowiem po 10 punktów i o ostatecznej kolejności decydował bilans bezpośrednich spotkań oraz bilans bramkowy. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło ekipie Kado Górzyn, a na drugim miejscu znalazł się Bóbr Bobrowice. Ciekawie było także na miejscach 3-5. O kolejności zadecydowała tzw. ,,mała tabelka” bowiem tyle samo punktów zdobyły Sparta Mierków oraz obie drużyny Stali Jasień.

Jednak wszyscy byli wygranymi, ponieważ najważniejszym celem zawodów była zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W trakcie turnieju wśród uczestników i zawodników pieniądze do puszek zbierali wolontariusze Orkiestry, dzięki czemu każdy mógł weprzeć akcję przysłowiowym grosikiem.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez klub sportowy Stal Jasień.

Dziękuję wszystkim za udział w zawodach. Miło było z wami rywalizować i miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok – powiedział po zawodach skarbnik klubu Dariusz Silczak.

A oto szczegółowe wyniki turnieju:

Stal I Jasień - Bóbr Bobrowice 1:5

Stal II Jasień - Sparta Mierków 2:7

Stal I Jasień - Kado Górzyn 1:4

Bóbr Bobrowice - Stal II Jasień 3:2

Stal I Jasień - Sparta Mierków 2:1

Bóbr Bobrowice - Kado Górzyn 3:3

Stal I Jasień - Stal II Jasień 2:4

Sparta Mierków - Kado Górzyn 0:5

Bóbr Bobrowice - Sparta Mierków 6:3

Stal II Jasień - Kado Górzyn 0:4

Końcowa tabela turnieju:

Mecze

Punkty

Kado Górzyn

Bóbr Bobrowice

Sparta Mierków

Stal I Jasień

Stal II Jasień

Drużyny Stali Jasień wystąpiły w turnieju w następującym składzie:

Stal I Jasień: Michał Kuchta, Jakub Myśków, Piotr Pelc, Michał Prokopowicz, Tomasz Korolik, Marcin Stankiewicz, Jacek Siwak.

Stal II Jasień: Marcin Gulej, Dariusz Silczak, Krystian Abramczyk, Marcin Chmielewski, Kamil Binek, Damian Szarzyński, zawodnik testowany.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli 25. Finał WOŚP za  hojność i gorące serce!  Sie ma!!!