Wychowanek Stali zadebiutował w trzeciej lidze!

• autor: Arturro78, 2016-11-01 15:34

Wychowanek Stali Jasień, Rafał Rogalski w ubiegły weekend zadebiutował w rozgrywkach piłkarskiej III ligi. Młody jasienianin reprezentuje obecnie barwy Falubazu Zielona Góra. Na boisko wszedł w przegranym meczu z Piastem Żmigród.

19-letni wychowanek jasieńskiej Stali, Rafał Rogalski, zadebiutował w piłkarskiej III lidze. Obrońca Falubazu Zielona Góra pojawił się na boisku w sobotnim meczu (29 października) w Żmigrodzie z miejscowym Piastem w 82. minucie, zmieniając Piotra Piwowarskiego. Zespół Falubazu nie potrafił przeciwstawić się rywalom i przegrał to spotkanie 3:1. Pozytywnym akcentem tego meczu był jednak debiut Rafała Rogalskiego. Trener Jarosław Miś po raz pierwszy dał wychowankowi Stali szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności na boiskach III ligi.

Rafał Rogalski swoją karierę piłkarską zaczynał w Stali Jasień. Najpierw Rafał szkolił się pod okiem trenera Tomasza Korolika, z którym w sezonie 2011/2012 wywalczył mistrzostwo w terenowej klasie trampkarzy starszych podokręgu żarskiego. Później trafił pod opiekę trenera juniorów Stali Jasień – Łukasza Żurawińskiego i pod jego skrzydłami w sezonie 2012/2013 zdobył tytuł mistrza w terenowej klasie juniorów podokręgu żarskiego.

Rok 2010, I Halowy Turniej o Puchar Prezesa Stali Jasień. Rafał Rogalski (na zdjęciu, rząd górny: drugi z lewej)

Trampkarze Stali Jasień, sezon 2010/2011. Rafał Rogalski (na zdjęciu, rząd górny: czwarty od prawej).

Rok 2013. Derby juniorów: Stal Jasień - Iskra Jabłoniec 4:3. Rafał Rogalski (na zdjęciu w czerwonym stroju) zdobył w tym meczu ważnego gola.

Mistrzowie ligi juniorów podokręgu żarskiego, w sezonie 2012/2013. Rafał Rogalski (na zdjęciu, rząd górny czwarty z lewej).

Rok 2013. Rafał Rogalski odbiera puchar za pierwsze miejsce w lidze juniorów w sezonie 2012/2013 z rąk prezesa żarskiego Podokręgu pana Jana Budowskiego.

Rok 2013. 16-letni wówczas Rafał Rogalski (na zdjęciu w niebieskim stroju) zdobył swojego pierwszego gola w seniorskiej drużynie Stali Jasień. Młody napastnik wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w spotkaniu 24 kolejki A klasy z Łużyczanką Lipinki Łużyckie.

W 2013  przeszedł do UKP Zielona Góra. Tam przez dwa sezony występował w drużynach juniorskich między innymi na szczeblu centralnym. Od jesieni 2015 Rafał Rogalski był zawodnikiem Falubazu Zielona Góra, który powstał z połączenia klubów UKP i KSF-u Zielona Góra. Jesienią sezonu 2016/2017 znalazł się w kadrze drugiego zespołu, ale swą dobrą grą przebił się do pierwszego zespołu seniorów Falubazu.

Rafał Rogalski (na zdjęciu rząd górny, drugi z lewej) w barwach juniorów UKP Zielona Góra. Fot: sportowa.zgora.pl

Fot: pilkarski.falubaz.com

Mamy nadzieję, że popularny "Rogal" na stałe zagości w pierwszym zespole Falubazu i jego kariera będzie rozkwitała. Rafałowi życzymy dalszych sukcesów!

PS. To kolejny wychowanek Stali, który w ostatnich sezonach zadebiutował w III lidze. W sezonie 2015/2016 w barwach Budowlanych Lubsko występował Jarosław Owsiany. Na III ligowym froncie w sezonie 2015/2016 występował także Łukasz Żurawiński obecnie piłkarz Budowlanych Lubsko. Z kolei w barwach Karkonoszy Jelenia Góra w sezonie 2015/2016 w III lidze występował Marek Wawrzyniak. W sezonie 2013/2014 w barwach III-ligowego Promienia Żary zadebiutował także bramkarz Marcin Stankiewicz. No i nie możemy zapominać o ostatnim sukcesie i ogromnym powodzie do dumy. Otóż od sezonu 2016/2017 zawodnikiem ekstraklasowego klubu Ruch Chorzów jest Gracjan Komarnicki, który także piłkarską przygodę zaczynał w Stali Jasień.

Stal fabryką talentów? Czemu nie!