Klasa A: W jaskini lwa też można powalczyć

• autor: Arturro78, 2016-10-14 21:07

Notująca ostatnio zniżkę formy Stal Jasień w sobotę 15 października uda się do Leśniowa Wielkiego na mecz z miejscowym Zniczem. Stalowcy staną przed nie lada wyzwaniem bowiem miejscowi nie zaznali smaku porażki na własnym boisku od kwietnia 2016 roku. Czy mimo to naszym piłkarzom uda się przełamać na trudnym terenie?

Drużyna Znicza Leśniów Wielki nieźle rozpoczęła sezon. W A klasie zespół plasuje się na drugim miejscu z dorobkiem 16 oczek po siedmiu meczach. Poza słabymi zawodami i porażką z Spartą Mierków klub spełnia założenia przedsezonowe – celem jest po raz kolejny zajęcie miejsca w pierwszej czwórce (sezon 2013/2014 – 4 miejsce, 2014/2015 – 3 miejsce, 2015/2016 – 4 miejsce). Na uwagę zasługuje jednak passa Znicza w meczach rozgrywanych na własnym boisku. Po raz ostatni fani oglądali porażkę swoich podopiecznych na boisku w Leśniowie Wielkim 23 kwietnia 2016 roku w spotkaniu z Alfą Jaromirowice (porażka 2:3). Od tamtej pory Znicz grał przed swoimi kibicami sześć razy w lidze i wszystkie spotkania wygrał. Łącznie w tych sześciu starciach piłkarze Znicza zdobyli 27 goli, tracąc przy tym zaledwie 5. Najbliżej pokonania Znicza na jego terenie był Start Ziel-Bruk Płoty, który przegrał w 1 kolejce zaledwie 2:1. W sezonie 2016/2017 nikt jeszcze z Leśniowa Wielkiego nie wrócił choćby z punktem, można więc się zatem spodziewać, że gospodarze postawią trudne warunki.

W całych dotychczasowych rozgrywkach Znicz zdobył 25 goli, czyli najwięcej w całej stawce. To o sześć trafień więcej niż ma Stal Jasień. Co warte jest podkreślenia to, że w zespole z Leśniowa Wielkiego zdobywanie goli rozkłada się na większą ilość graczy. Aż 12 zawodników z 23-osobowej kadry zdobywało bramki dla Znicza. Ponadto Znicz ma jedną z lepszych defensyw w lidze – w 7 meczach piłkarze Znicza stracili 10 bramek, lepszą defensywę mają tylko Błękitni Zabłocie (8 goli w 6 meczach) i Pogoń Wężyska (9 bramek w 7 meczach).

W zespole nie brak indywidualności, graczy prezentujących bardzo wysoki poziom jak na realia A klasy. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj obrońca Wojciech Pochylski, który pamięta jeszcze czasy II ligi w Zielonej Górze (w barwach Lechi Zielona Góra). Wychowanek Zrywu Zielona Góra szlify zbierał także w I ligowej Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Grający trener jest kluczowym zawodnikiem zespołu, to on dyryguje poczynaniami kolegów zarówno w defensywie jak i ofensywie. Z kolei groźni w ataku są Marcel Fendor (5 bramek, pozyskany latem z Trampu Osiecznica) oraz Michał Leszczyński i Krzysztof Grobelny (obaj zdobyli po 3 bramki).

Złożony w zdecydowanej większości z piłkarzy ogranych w A klasie Znicz Leśniów Wielki na pewno zawiesi Stali wysoko poprzeczkę. Lecz dla gości będzie to całkiem korzystna sytuacja. To Znicz jest zdecydowanym faworytem potyczki i to jego wygranej spodziewa się zdecydowana większość ,,fachowców” A klasy. Stal może zatem zagrać bez presji i - w przypadku zastosowania właściwego wariantu taktycznego - pokusić się o zdobycz punktową. Jak dużą? W każdym kolejnym spotkaniu jasienianie muszą mierzyć w komplet "oczek", lecz z ewentualnego remisu w Leśniowie Wielkim też wszyscy się ucieszą. Leśniów Wielki to na pewno bardzo trudny teren, ale piłkarze Stali Jasień jadą tam powalczyć o korzystny wynik.

Czy piłkarze Znicza zanotują pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie 2016/2017? Mamy nadzieję, że tak i trzymamy kciuki za naszych zawodników! Początek meczu w Leśniowie Wielkim o godzinie 15:00.

Rozjemcą spotkania 9 kolejki A klasy pomiędzy Zniczem Leśniów Wielki, a Stalą Jasień będzie Marcin Hrebeniuk z delegatury zielonogórsko-nowosolskiej. Sędziami asystentami będą Paweł Suska oraz Krzysztof Klepusewicz.

INFO  O RYWALU

Ludowy Klub Sportowy ZNICZ Leśniów Wielki

Adres:

Leśniów Wielki 42a, 66-016 Czerwieńsk

Barwy: czarne

OSTATNIE MECZE

1 kolejka, 21.08 Znicz Leśniów Wielki – Start Ziel-Bruk Płoty 2:1

2 kolejka, 27.08: Sparta Mierków – Znicz Leśniów Wielki 3:0

3 kolejka, 03.09 Znicz Leśniów Wielki – Alfa Jaromirowice 4:0

4 kolejka, 10.09: Tramp Karp Osiecznica – Znicz Leśniów Wielki 1:7

5 kolejka, 17/18.09 Znicz Leśniów Wielki – pauza

6 kolejka, 25.09: Błękitni Zabłocie – Znicz Leśniów Wielki 1:2