Klasa A: Czas na punkty na własnym boisku

• autor: Arturro78, 2016-04-30 00:18

W sobotę w Jasieniu miejscowa Stal podejmie Mirostowiczankę Mirostowice. Dla gospodarzy będzie to okazja by odczarować boisko w Jasieniu i zdobyć kolejne ważne punkty.

W rundzie wiosennej piłkarze Stali Jasień w meczach na własnym boisku nie rozpieszczają swoich kibiców. W Jasieniu Stalowcy triumfowali tylko raz, pokonując 2:1 Błękitnych Zabłocie. Na własnym terenie nie potrafiliśmy za to pokonać drużyny z Żarek Wielkich (0:2) i Kunic (1:3), a wiosenny bilans ,,domowych” bramek to niestety 3:6. Stalowcy póki co lepiej sobie radzą na wyjazdach, gdzie zdobyli już 6 punktów. Czas najwyższy zainkasować jakieś punkty na własnym boisku.

Zwycięstwo w poprzedniej kolejce z Orłem Konin Żagański (2:0) podbudowało znacznie morale drużyny dlatego w sobotnim spotkaniu zespół zrobi wszystko by w końcu przełamać niemoc własnego terenu i odnieść swoje drugie wiosenne długo oczekiwane przez wszystkich zwycięstwo. Zdecydowanego faworyta w sobotnim spotkaniu wskazać trudno więc kibiców czeka zapewne ciekawe i pasjonujące spotkanie.

Z kolei Mirostowiczanka na wiosnę gra ze zmiennym szczęściem. Póki co w rundzie rewanżowej raz wygrała, dwukrotnie remisowała i trzy razy musiała uznać wyższość rywala. Co ciekawe w każdym wiosennym meczu piłkarze Mirostowiczanki strzelili przynajmniej jednego gola. Łącznie Mirostowiczanka na dzień dzisiejszy zdobyła 21 punktów, posiada bilans meczowy 5-6-8 i bramkowy 60:62. Dobrym prognostykiem dla naszej drużyny jest słabsza postawa rywala w meczach wyjazdowych (1 zwycięstwo, 3 remisy, 5 porażek) oraz bilans bramkowy 23:28. W drużynie naszych sobotnich rywali najbardziej wyróżniają się trzej zawodnicy: Przemysław Stankiewicz, Łukasz Stankiewicz i Tomasz Drąg. Pierwszy zdobył do tej pory 17 goli, drugi 13, a Tomasz Drąg – 11. Całe trio regularnie notuje dobre występy i odpowiada za ponad 68 % wszystkich bramek zdobytych przez Mirostowiczankę. Zresztą Mirostowiczanka obok Unii Kunice jest najskuteczniejszym zespołem w lidze (średnia 3,16 bramki strzelonej na mecz). Ekipa z Mirostowic Dolnych gra bardzo ofensywnie, ale traci też sporo goli (druga najsłabsza defensywa w lidze; średnia 3,26 bramki straconej na mecz).

Mamy nadzieję, że w sobotę uda się w końcu zdobyć punkty na własnym boisku. Trzeba w końcu zapunktować w Jasieniu i przez to utrzymać bezpieczny dystans od reszty ligowej stawki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że z Mirostowiczanką łatwo nie będzie. Zapraszamy wszystkich na trybuny naszego stadionu do wsparcia naszych piłkarzy obecnością!

Arbitrem spotkania będzie Piotr Wójtowicz z podkolegium żarsko-żagańskiego. Na liniach pomagać mu będą sędziowie Robert Goc i Bartosz Szczęch.

ZAPRASZAMY TAKŻE DO TYPOWANIA KOLEJKI

W LIDZE TYPERÓW NA NASZEJ STRONIE!

INFO  O RYWALU

Ludowy Klub Sportowy Mirostowiczanka Mirostowice Dolne

Adres:

Adres: ul. Kolejowa 5, 68-206 Mirostowice Dolne

Barwy: niebiesko-białe

Trener: Radomir Roztocki

OSTATNIE MECZE

14 kolejka, 20.03: Mirostowiczanka Mirostowice Dolne Nysa Przewóz 1:1

15 kolejka, 26.03: Unia KuniceMirostowiczanka Mirostowice Dolne 4:1

16 kolejka, 03.04: Mirostowiczanka Mirostowice Dolne – Orzeł Konin Żagański 1:4

17 kolejka, 10.04: Mirostowiczanka Mirostowice Dolne KS Tomaszowo 9:2

18 kolejka, 16.04: Sparta Miodnica – Mirostowiczanka Mirostowice Dolne 4:2