TLJS: Juniorzy wicemistrzami jesieni

• autor: Arturro78, 2015-11-21 18:28

Juniorzy Stali Jasień zakończyli  pierwszą  rundę zmagań w Terenowej Lidze Juniora Starszego. Na finiszu rozgrywek jesiennych zajęli oni drugą pozycję za juniorami Piasta Iłowa, do których tracą dwa punkty. W jesiennych rozgrywkach młodzi jasienianie mogą pochwalić się drugą formacją ofensywną i bardzo dobrą defensywną.

Zawodnicy Stali Jasień w 8 rozegranych meczach zdobyli 17 punktów, wygrywając 5-krotnie (3 razy u siebie, 2 na wyjeździe), dwa razy zremisowali i tylko raz przegrali. Najwyższą wygraną jasienianie zanotowali w swoim ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie Kado Górzyn 4:1, natomiast najwyższa porażka miała miejsce w Iłowie przeciwko tamtejszemu Piastowi, a zarazem liderowi tabeli – 2:1. Na półmetku rozgrywek, po rundzie jesiennej, juniorzy Stali Jasień zajmują 2 miejsce w lidze tracąc do liderującego Piasta Iłowa 2 punkty. Biorąc pod uwagę fakt, że do rozegrania wiosną 2016 roku pozostało jeszcze aż 8 spotkań wszystko jest możliwe, nawet i odrobienie tej straty.

W rundzie jesiennej juniorzy Stali Jasień mogą pochwalić się drugą formacją ofensywną w lidze z 18 trafieniami na koncie – daje to średnio 2,25 gola na mecz. Połowa zdobytych bramek to zasługa duetu – Jakub Dawid – Marcin Chmielewski, pierwszy z nich zaliczył 5 trafień, drugi ma ich na koncie 4. Swój wkład w dobre wyniki zespołu mieli również: Bartosz Chmielewski – trafiał do bramki rywali dwukrotnie, a Adrian Nowak, Emil Rapacz i Adam Żórawiński strzelili po jednej bramce. Z kolei defensywa Stali Jasień plasuje się na 1 miejscu pośród rywali w lidze z zaledwie 7 straconymi bramkami.

OCENA JESIENI

Drużyna trenera Dariusza Silczaka zrobiła wszystko, a może nawet i więcej, co było w planach na rundę jesienną. Tymi "plusami" są remis u siebie z liderem Piastem Iłowa czy dwukrotne pokonanie Kado Górzyn, co przed sezonem nie wydawało się takie oczywiste (PS. w zeszłym sezonie na 4 mecze przegraliśmy 3 z drużyną z Górzyna).  Ponadto kadra zespołu jest dość wąska i trener Dariusz Silczak nie ma zbyt dużego pola manewru. Biorąc jeszcze pod uwagę, że zespół regularnie osłabiany jest brakiem graczy powoływanych do pierwszej drużyny, jesienny wynik juniorów trzeba uznać za udany.

Oczywiście największe postępy ze wszystkich graczy zrobili ci zawodnicy, którzy albo już na stałe przebili się do kadry „jedynki” albo chociażby zaliczyli w niej debiut. Na stałe w pierwszej drużynie zadomowili się już Mateusz Rechul i Jakub Myśków. W sierpniu tego roku po raz pierwszy w kadrze „jedynki” zobaczyliśmy także Jakuba Dawida. Bardzo wysoki, napastnik udanie zaprezentował się w Jabłońcu podczas pucharowego meczu z Iskrą, gdzie zdobył bramkę. Jakub Dawid jeszcze dwukrotnie zdobywał bramki w meczach ligowych seniorów między innymi w spotkaniu z Traperem Chichy i Iskrą Małomice. Jak więc widać zespół juniorów jest lokalną, jasieńską kuźnią talentów. Duża w tym zasługa trenera zespołu. Dariusz Silczak zna samych zawodników i dba o ich sportową formę, ale również wychowanie już od kilku lat. Zdecydowana większość jego obecnych podopiecznych była bowiem jego uczniami podczas zajęć wychowania fizycznego w Gimnazjum w Jasieniu.

STATYSTYKI

Dom: 3 zwycięstwa – 1 remis – 0 porażek, bramki 10:3

Wyjazd: 2 zwycięstwa – 1 remis – 1 porażka bramki 8:4

Razem: 5 zwycięstw – 2 remisy – 1 porażka bramki 18:7

Średnia liczba bramek

Zdobytych: 2,25

Straconych: 0,88

Strzelcy bramek:

5 – Jakub Dawid, 4 – Marcin Chmielewski, 2 – Bartosz Chmielewski, 1 – Adrian Nowak, Emil Rapacz, Adam Żórawiński.

Terenowa Klasa Juniorów, Podokręg Żagań

SEZON 2015/2016

Miejsce Klub Mecze   Punkty  Bramki
1 Piast Iłowa 8 19 26:15
2 Stal Jasień 8 17 18:7
3 Orzeł Konin Żagański 8 9 15:15
4 Kado Górzyn 8 4 15:28
5 Garbarnia Leszno Górne 8 8 10:19

UWAGA!!!

Zespół Garbarni Leszno Górne od 6 kolejki wycofał się z rozgrywek.

Wyniki meczów juniorów w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016:

Kolejka 1 (06.09.2015, niedziela): Stal Jasień – Orzeł Konin Żagański 1:0 (Jakub Dawid)

Kolejka 2 (13.09.2015, niedziela): Garbarnia Leszno Górne – Stal Jasień 1:1 (Adrian Nowak)

Kolejka 3 (19.09.2015, sobota): Stal Jasień – Piast Iłowa 2:2 (Jakub Dawid, Marcin Chmielewski)

Kolejka 4 (26.09.2015, sobota): LZS Kado Górzyn – Stal Jasień 1:3 (Bartosz Chmielewski 2, Marcin Chmielewski)

Kolejka 5 (03/04.10.2015): Stal Jasień – pauza

Kolejka 6 (11.10.2015, niedziela): Orzeł Konin Żagański – Stal Jasień 0:3 vo (w drużynie gospodarzy zagrał nieuprawniony zawodnik, na boisku 2:1 dla Stali, bramki: Emil Rapacz, Jakub Dawid)

Kolejka 7 (18.10.2015, niedziela): Stal Jasień – Garbarnia Leszno Górne 3:0 vo

Kolejka 8 (24.10.2015, sobota): Piast Iłowa – Stal Jasień 2:1 (Jakub Dawid)

Kolejka 9 (08.11.2015, niedziela): Stal Jasień – LZS Kado Górzyn 4:1 (Marcin Chmielewski 2, Jakub Dawid, Adam Żórawiński)

Kolejka 10 (14/15.11.2015): Stal Jasień – pauza

W rundzie jesiennej w drużynie juniorów zagrali: Damian Będza, Konrad Będza, Bartosz Białowąs, Bartosz Chełminiak, Bartosz Chmielewski, Maciej Chmielewski, Marcin Chmielewski, Jakub Dawid, Damian Graczyk, Kacper Krzymianowski, Adrian Nowak, Emil Rapacz, Mateusz Rechul, Kacper Róźnicki, Denis Sługocki, Krystian Szarzyński, Bartosz Talarski, Adam Żórawiński.

Kończąc to podsumowanie pozostaje tylko pogratulować zawodnikom i trenerowi bardzo dobrych wyników i fantastycznej postawy podczas jesiennych zmagań oraz życzyć dobrej, spokojnej zimy, która będzie sprzyjać przygotowaniom do drugiej rundy.