5122 dni

Aktualności

Pożegnali kibiców wygraną

• autor: Arturro78, 2015-11-19 23:21

Drużyna Stali Jasień udanie zakończyła rundę jesienną. W ostatnim ligowym meczu w 2015 roku wygrała z Czarnymi Jelenin 4:1 (2:1). Stal dzięki zwycięstwu zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli.

Mecz z Czarnymi Jelenin pierwotnie miał się odbyć 30 sierpnia, ale na prośbę gości zdecydowano się na przeniesienie tego spotkania na 14 listopada. Ostatnie spotkanie w obecnym roku Stali Jasień zapowiadało się bardzo atrakcyjnie, bowiem Czarni Jelenin w ostatnich meczach prezentowali naprawdę niezłą formę. Owe przypuszczenia sprawdziły się w stu procentach, a emocje rozpoczęły się tuż po pierwszym gwizdku.

Te radosne emocje dla jasieńskiej publiczności nastąpiły już w 6 minucie spotkania. Wówczas Tomasz Korolik dośrodkował futbolówkę w pole karne ta przeszła obrońców Czarnych i spadła pod nogi Bartłomieja Toczaniuka, który sytuacji sam na sam nie zmarnował, 1:0. Stracona bramka podziałała na Czarnych niczym czerwona płachta na byka. Goście od razu ruszyli do ataków. Co rusz skrzydłem szturmowali Marek Bogiel na współ z Grzegorzem Morkiem. To po ich dwójkowej akcji w 20 minucie padła bramka wyrównująca. Marek Bogiel otrzymał podanie w pole karne od Grzegorza Morka, przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza jasienian. W 24 minucie sytuację na zdobycie gola zmarnował Grzegorz Morek. Napastnik Czarnych był na dobrej pozycji, lecz uderzył z lewej nogi i futbolówka wylądowało poza linią boczną. W 25 minucie po ładnym podaniu od Grzegorza Żurawińskiego ”oko w oko” z bramkarzem gości spotkał się Krystian Abramczyk, ale niestety strzał oddał prosto w niego. W 27 minucie Krystian Abramczyk miał kolejną świetną szansę, ale mając przed sobą jedynie Łukasza Kulika strzelił ponad bramką. W 34 minucie jasienianie zaatakowali lewą stroną boiska. Do ofensywnej akcji podłączył się aktywny tego dnia Tomasz Korolik. Popularny ,,Korol” strzelił mocno po ziemi, jednak niecelnie. Jasienianie dominowali i raz po raz groźnie atakowali, aż w końcu się udało. W 42 minucie po dośrodkowaniu Grzegorza Żurawińskiego z rzutu wolnego, zamieszanie pod bramką Czarnych wykorzystał Krystian Abramczyk, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki rywala. W 44 minucie zespół gości stworzył sobie dobrą okazję do zdobycia gola, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Mruk strzelił głową obok bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Stali. W 51 minucie obrońcom po raz kolejny urwał się Krystian Abramczyk, wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił Łukasz Kulik. W 52 minucie rajdem niemal przez połowę boiska popisał się Marcin Gulej, jednak w końcowej fazie akcji za długo zwlekał z podaniem do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Toczaniuka przez co został zablokowany przez obrońcę i jasnienianie musieli obejść się smakiem. W 54 minucie goście zagrozili bramce Stali. Strzału z pola karnego, mimo asysty dwóch obrońców próbował Grzegorz Morek, ale piłka wylądowała w rękach Marcina Stankiewicza. W 57 minucie powinno być 3:1. Wyśmienitej okazji nie wykorzystał Michał Prokopowicz, który mógł zapytać się bramkarza w który róg ma skierować piłkę ... a nie trafił nawet w bramkę. W 71 minucie Czarnych przed stratą gola uratował Łukasz Kulik, który instynktownie odbił piłkę po strzale Grzegorza Żurawińskiego. Swój kunszt bramkarski Łukasz Kulik ponownie pokazał w 72 minucie broniąc strzał głową z 7 metrów Bartłomieja Toczaniuka. Goście nie poddawali się i od czasu do czasu zagrażali bramce Stali. W 76 minucie z dystansu uderzył Grzegorz Morek, ale Marcin Stankiewicz nie dał się zaskoczyć. W 78 minucie groźnie z dystansu uderzał Bartłomiej Toczaniuk, ale piłka przeszła obok słupka. W 82 minucie Stalowcy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola. Bartłomiej Toczaniuk posłał piłkę w obręb pola karnego do Wojciecha Bartosika, którego strzał z bliskiej odległości w sobie tylko znany sposób obronił Łukasz Kulik. W samej końcówce jasienianie włączyli wyższy bieg i zdołali zdobyć jeszcze dwa gole. W 83 minucie piłkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Toczaniuka odbił bramkarz Czarnych, ale wprost pod nogi stojącego na 10 metrze Krystiana Abramczyka, który silnym, soczystym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 92 minucie w polu karnym Czarnych został sfaulowany Michał Prokopowicz i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Żurawiński i przegrał pojedynek z Łukaszem Kulikiem. Bramkarz Czarnych zdołał odbić piłkę w pole, ale przy dobitce Bartłomieja Toczaniuka był bezradny.

Stal wygrała w pełni zasłużenie i tak na dobrą sprawę to mogła odprawić rywala z jeszcze większym bagażem bramek. Jasienianie dzięki zwycięstwu zrównali się punktami z Iskrą Małomice. Ponieważ jednak ekipa z Małomic przegrała z nami 5:0 to piłkarze Stali Jasień, zimę spędzą na pozycji wicelidera. Wiosna w zielonogórskiej A klasie zapowiada się więc bardzo ciekawie. Podopieczni trenera Tomasza Korolika, aż siedem spotkań w kolejnej rundzie zagrają przed własną publicznością, emocji przy Żarskiej 48 na pewno więc nie zabraknie. Warto będzie więc przychodzić na stadion miejski w Jasieniu by wspierać żółto-niebieskich w walce o ligowe punkty, a może i o … upragniony awans do klasy okręgowej.

STAL JASIEŃ – CZARNI JELENIN 4:1 (2:1)

Bramki dla Stali: 1:0 Bartłomiej Toczaniuk (6 minuta, asysta Tomasz Korolik), 2:1 Krystian Abramczyk (42 minuta, asysta Grzegorz Żurawiński), 3:1 Krystian Abramczyk (83 minuta, asysta Bartłomiej Toczaniuk), 4:1 Bartłomiej Toczaniuk (90+2 minuta).

Stal: Marcin Stankiewicz – Jakub Myśków ( od 42 min. Damian Szarzyński), Marcin Gulej, Tomasz Korolik, Mateusz Rechul – Michał Prokopowicz, Dariusz Silczak ( od 46 min. Wojciech Bartosik), Tomasz Wawrzyniak ( od 46 min. Tomasz Siwak), Grzegorz Żurawiński – Bartłomiej Toczaniuk, Krystian Abramczyk.