Wiosnę czas zacząć - zapowiedź meczu Traper Chichy –...

• autor: Arturro78, 2015-03-27 19:33
Wiosnę czas zacząć - zapowiedź meczu Traper Chichy – Stal

Po długiej przerwie zimowej, trwającej 140 dni, doczekaliśmy się inauguracji rundy wiosennej A klasy. W sobotę 28 marca piłkarze Stali Jasień zagrają w Chichach z jedenastym w tabeli Traperem. Gospodarze mają o co walczyć, by utrzymać się w lidze potrzebują punktów, z kolei Stalowcy chcą gonić pierwszą trójkę w tabeli.

Zespół Trapera spędził przerwę zimową na 11 miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. W rundzie jesiennej pod wodzą byłego już trenera Mariusza Kaczyńskiego, Traper wygrywał 3 razy, 1 raz mecz zakończył się podziałem punktów, a 9 razy porażką. Warto podkreślić, że Traper Chichy zdobył w 13 meczach zaledwie 14 bramek, co obok Mirostowiczanki Mirostowice Dolne jest najsłabszym wynikiem w lidze. Najskuteczniejszym zawodnikiem Trapera jest Maciej Pawłowski, który zdobył 6 bramek ligowych. Jest to 43% wszystkich bramek zdobytych przez graczy Trapera Chichy, nic więc dziwnego, że jest on obecnie zdecydowanym liderem swojej drużyny. Dlatego na Macieju Pawłowskim powinna być szczególnie skupiona nasza defensywa. W meczu ze Stalą Jasień, po raz pierwszy Traper zaprezentuje się pod wodzą nowego szkoleniowca. Włodarze klubu z Chich zdecydowali się zaufać Pawłowi Kurzeja. Nowy trener Trapera to postać doskonale znana w lubuskim światku trenerskim – wcześniej prowadził on między innymi Czarnych Żagań. Piłkarze Trapera Chichy w okresie przygotowawczym rozegrali pięć spotkań sparingowych, z których wszystkie zakończyły się porażką Trapera (patrz wyniki poniżej).

Jesienią na inaugurację sezonu 2014/2015 w starciu obu ekip górą był zespół z Jasienia, który zdobył komplet punktów … nie wychodząc na boisko. Po prostu goście nie dojechali na mecz i oddali trzy punkty Stali walkowerem.

Stalowcy zaczynają rundę wiosenną od piątej pozycji w ligowej tabeli. Do lidera Unii Kunice tracą siedem punktów, ale do trzeciego miejsca już tylko pięć. Zespół rozegrał do tej pory osiem sparingów, z których wygrał jeden, cztery zremisował, a trzy spotkania kończyły się porażkami. Piłkarze Stali Jasień w sobotnie popołudnie będą musieli od pierwszych minut zagrać w pełni skoncentrowani, by mecz potoczył się po ich myśli. Do walki o koronę króla strzelców staje także nasz najskuteczniejszy strzelec – Bartłomiej Toczaniuk. Nasz napastnik zaczyna piłkarską wiosnę mając na koncie 13 trafień i do lidera klasyfikacji strzelców – Błażeja Strugaru traci zaledwie trzy trafienia. Faworytem tego meczu są goście z Jasienia, którzy zdają się mieć przewagę niemal na każdej pozycji. Po drugiej stronie boiska stanie team mający wewnętrzne problemy i nieułożoną własną grę. Jedynym atutem przed tym meczem może okazać się nowy trener Trapera, który być może wniesie w poczynania swoich podopiecznych więcej spokoju i świeżości. Trudno jednak liczyć, iż Paweł Kurzeja zmieni oblicze gry swojej nowej drużyny w zaledwie dwa miesiące. Mimo sporej różnicy w tabeli pomiędzy obydwoma zespołami, zapewne będzie można spodziewać się wielu akcji ofensywnych, zarówno jednych jak i drugich.

Sobotnie spotkanie poprowadzi Krzysztof Urban. Arbiter z podkolegium sędziów w Żaganiu w obecnym sezonie prowadził już jedno spotkanie z udziałem piłkarzy z Jasienia. 26 października 2014 roku był rozjemcą w wyjazdowym pojedynku z Nysą Trzebiel. Stalowcy zwyciężyli wtedy 5:1, a Krzysztof Urban pokazał w tym spotkaniu dwie żółte kartki (po jednej dla Stali i Nysy). Żagański arbiter również raz w tym sezonie ,,gwizdał” w meczu Trapera. We wrześniu prowadził wyjazdowe spotkanie z Mirostowiczanką, wygrane przez Traper 5:1 (bez kartek). Jak widać arbiter ten jest w tym sezonie sędzią szczęśliwym dla obu drużyn. W sobotnim spotkaniu asystować mu będą panowie Kamil Sobczyk oraz Wojciech Dumin.

Miejmy nadzieję, że piłkarze Naszej drużyny staną na wysokości zadania i z trudnego terenu wywiozą cenne punkty!!! Do boju Stal!

Traper Chichy – Stal Jasień

28 marca 2015 r. (sobota), godz. 15:00

Stadion w Janowcu

ZAPRASZAMY TAKŻE DO TYPOWANIA KOLEJKI

W LIDZE TYPERÓW NA NASZEJ STRONIE!

INFO  O RYWALU

”TRAPER” Chichy

Adres:

67-320 Małomice

Chichy 8

Barwy: niebiesko-białe

www: http://traper-chichy.futbolowo.pl

Trener: Paweł Kurzeja

SPARINGI:

Traper Chichy – Błękitni Lubięcin (A klasa, grupa III) 5:5

Czarni Jelenin – Traper Chichy 6:2

Traper Chichy – Sparta Mierków (A klasa, grupa II) 3:10 (0:3)