Niech dobra seria trwa – zapowiedź meczu

• autor: Arturro78, 2014-10-31 21:50

Na najbliższą niedzielę zaplanowano całą 12 kolejkę A klasy. A w niej Stal podejmie na własnym boisku Orzeł Konin Żagański. Jasienianie nie przegrali pięciu kolejnych spotkań w lidze, notując w nich trzy wygrane i dwa remisy. Za pewne podopieczni Mirosława Krzymianowskiego będą chcieli kontynuować tą dobrą serię.

Orzeł Konin Żagański to typowy A-klasowy wyjadacz, który od roku 1999 występuje na tym poziomie rozgrywek. W sezonie 2012/2013 Orzeł otarł się nawet o ,,historyczny” awans do klasy okręgowej, zajmując trzecie miejsce, a do awansu zabrakło zaledwie trzy oczka.

Jeśli chodzi o bieżące rozgrywki, to nasi niedzielni rywale nie rozpieszczają zbytnio swoich fanów. Po 11 rozegranych spotkaniach Orzeł ma na swoim koncie zaledwie 6 punktów, co w tym momencie pozwala na zajęcie 13 lokaty w ligowej tabeli. Drużyna z Konina Żagańskiego wygrywała w tym sezonie dwukrotnie, co ciekawe oba zwycięstwa przywiezione zostały z delegacji. Jak do tej pory Orzeł wraz z Mirostowiczanką nie zdobył nawet punktu na własnym boisku. Ostatnie trzy punkty zdobyte przez drużynę z Konina Żagańskiego są rezultatem zwycięstwa nad Traperem Chichy, osiągniętego na początku września. Od tego momentu Orzeł nie zdobył nawet punktu notując siedem kolejnych porażek. Seria porażek spowodowała, że drużyna z Konina Żagańskiego wyprzedza obecnie w ligowej tabeli tylko Mirostowiczankę Mirostowice Dolne. Orzeł stracił dotychczas 37 bramek co jest trzecim najgorszym wynikiem w lidze (gorsze są tylko Mirostowiczanka i Sparta Miodnica). Tylko raz drużynie Orła udało się zachować czyste konto. Najlepszym strzelcem Orła jest Patryk Tomaszewski, który zdobył w tej rundzie 6 bramek. Dużo dobrego do gry Orła wnosi również Marek Mazurkiewicz autor 4 goli.

Niewątpliwie faworytem niedzielnego pojedynku są gospodarze. Nie przegrali pięciu kolejnych spotkań w lidze, a dzięki świetnym wynikom są w czołówce rozgrywek. Obecnie z 20 punktami znajdują się na szóstym miejscu, a taki sam dorobek jak jasienianie mają także Budowlani II Lubsko. Podopieczni Mirosława Krzymianowskiego wygrali 3 ostatnie ligowe batalie, zdobywając w nich 15 bramek, co daje średnią 5 bramek na mecz. W poprzedniej kolejce Stalowcy w przekonującym stylu pokonali na wyjeździe Nysę Trzebiel 5:1. Nie tylko z tego względu piłkarska Stal jest zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki w Jasieniu. Stadion przy ulicy Żarskiej pomału można uznać za twierdzę nie do zdobycia dla rywali. Jasienianie na własnym boisku rozegrali już sześć spotkań, z których cztery wygrali, jedno zremisowali i jedno przegrali. O zwycięstwo zadba także Bartłomiej Toczaniuk, który w ostatnim ligowym pojedynku zdobył hattricka. Wtórować mu będzie Krzysztof Drzazgowski, który zdobyło tej pory w lidze 8 bramek. Swoje trzy grosze doda także pomocnik – Michał Prokopowicz, który już czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Mając tak świetnie dysponowanych zawodników, Stalowcy nie powinni mieć problemów ze zdobyciem piątego z kolei kompletu punktów na własnym stadionie.

To jednak dla Stali może, aczkolwiek nie musi być absolutnie łatwa przeprawa. Orzeł nie raz już udowodnił, a zwłaszcza w poprzednim sezonie, że na spotkania ze Stalą dodatkowo się mobilizuje. W sezonie 2013/2014 w Jasieniu drużyna z Konina Żagańskiego niespodziewanie okazała się lepsza od Stalowców, odnosząc zwycięstwo 3:1 (relacja z meczu). Ta porażka rozwiała także nadzieje Stali Jasień na zajęcie siódmego miejsca w sezonie 2013/2014 (ostatecznie Stal zajęła 9 miejsce). Nic więc dziwnego, że w Jasieniu nie myślą o niczym innym, jak o rewanżu.

Podsumowując faworytem w tym pojedynku jest drużyna gospodarzy. Każdy inny wynik niż zwycięstwo miejscowego zespołu będzie traktowany jako duża niespodzianka. My liczymy na to, że ostatnie spotkanie przed własną publicznością zakończy się zdecydowanym zwycięstwem Stali Jasień.

Arbitrem spotkania będzie Jacek Kaptur z podkolegium Krosno Odrzańskie. Na linach pomagać mu będą sędziowie Juliusz Lewczuk i Sławomir Siepielski.

ZAPRASZAMY TAKŻE DO TYPOWANIA KOLEJKI

W LIDZE TYPERÓW NA NASZEJ STRONIE!

INFO  O RYWALU

Towarzystwo Turystyczno-Sportowe ,,ORZEŁ” Konin Żagański

Adres:

68-120 Iłowa Żagańska

Konin Żagański 104

Barwy: biało-niebieskie

www: http://orzelkonin.futbolowo.pl/

Trener: Roman Jędras

OSTATNIE MECZE

1 kolejka, 17.08: Nysa Trzebiel – Orzeł Konin Żagański 2:1

2 kolejka, 24.08: Mirostowiczanka Mirostowice Dolne Orzeł Konin Żagański 2:3

3 kolejka, 30.08: Orzeł Konin Żagański – Unia Kunice-Żary 0:4